Haberler

elektrikli panjur

Elektrikli Panjur

Evlerimizde yaz günlerinde serinlemek için kullandığımız en doğal yöntemlerden biri de hiç şüphesiz ki pencerelerimizdir. Dışarıdan gelecek olan rüzgar ile birkaç dakikalığına da olsa faydalanmak, serin havayı hissetmek, yaz sıcaklarının olduğu günler için paha biçilemez bir yöntemdir. Hem de bu yöntem bir ücret gerektirmeyen, doğal serinlik sağlayan bir yöntemdir. Pencerelerden gelen havayı içeride hapsetmek ya da içerideki sıcak havayı muhafaza etmek için ise en güzel çözüm panjur sistemleridir. Bu panjurların gelişen teknoloji sayesinde elektrikli panjur olarak üretiminin yapılması ise daha büyük bir kolaylık sağlamaktadır.

Günümüzde teknoloji ile birlikte işlerimizde fazlaca kolaylaşmakta ve insan gücü azalırken basit dokunuşlar önem kazanmaktadır. Tek bir tuşa basarak dünyanın öbür ucu ile bağlantı kurduğumuz da düşünülürse teknolojinin her hızını her alanda görmeye alışmaya başlamaktayız. Evlerimizde ise elektrikli panjur sayesinde yine güç uygulamasından kurtulma sağlanmakta ve kolaylıkla tek bir kumanda ya da telefon ile açıp kapama sağlanabilmektedir. Pencerelere uygulanan bu panjurlar eskiden kol gücü ile açmaya dayalı ve biraz uğraş isteyen sistemler idi. Şimdi ise bir kumandası ya da cep telefonundan kontrol edebilme sayesinde kolayca, istenildiği her anda açma ya da kapatma işlemi hiç yorulmadan yapılabilmektedir. Bu sayede yaz aylarında dışarıdaki serin havanın içeri girmesi istendiğinde kolayca panjur açılmakta ve daha sonrasında serin havanın dışarı çıkmaması ve ev ısısının artmaması için kolay bir şekilde kapatılabilmektedir. Aynı şekilde kış aylarında ise kapalı tutulması sayesinde içeride bulunan sıcak hava muhafaza edilirken pencerelerden sızacak olan soğuk havada engellenmiş olur. Bütün bunlar düşünüldüğünde de klima ve doğalgaz kullanımı konusunda tasarruf edilmiş olunacaktır. Tasarruf dışında bir diğer olumlu özelliği de güvenlik açısından sağladığı faydadır. Pencerede takılı olan panjur sayesinde güvenlik için de gerekli önlem alınmış olacaktır.

Teknolojinin bizlere kazandırdığı bir ürün olan elektrikli panjur sayesinde hem sıcak soğuk hava konusunda tasarruf sağlarken hem de güvenlik açısından bir tedbir oluşturmuş olunacak. Bütün bunları yaparken ise güce gerek duymadan tek bir tuşa basmak yeterli olacaktır.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir