Haberler

Fotoselli Kapı En Sık Tercih Edildiği Yerler

Bizi görür görmez açılan, bizi zahmetten kurtaran kapılarla gün içerisinde mutlaka karşılaşırız. İşte bu şekilde sensöre dayalı olarak açılıp kapanan bu kapılara fotoselli kapı denilmektedir. Bu kapılar bazılarımızı sıkışma konusunda korkutsa da aslında herhangi bir tehlikesi bulunmamaktadır. Tabii bunun için bizim de dikkatli olmamız gerekmektedir. Kapının sensörüne görünüp açılması için beklemeli ve açıldıktan sonra geçmeliyiz. Kapı tam kapanırken geçmemiz sıkışma ihtimali oluşturabilmektedir.

Giriş çıkışların daha yoğun olduğu yerlerde fotoselli kapı, çok fazla tercih edilmektedir. Açılıp kapanması yönünden hızlı bir giriş çıkış sağlayacağından dolayı bu kapılara başvurulmaktadır. Bu kapılara aynı zamanda toplum içinde otomatik kapı da denilmektedir. Ayrıca bu kapılar, dış mekanla iç mekan arasındaki hava akımını düzenler, ses ve toz girmesi konusunda da engel oluşturur. Bundan dolayı da iç mekandaki ısının dışarı çıkmasını ve dış mekandan soğuk hava girmesini engellediği için ısı tasarrufunu da sağlamaktadır.

Fotoselli kapı şehirlerimizde gelişmekte olan teknoloji ile birlikte önem kazanan mimari yapıya da uyum sağlamaktadır. Görsel olarak şık bir tasarım sunarak şehrin ve mimarinin görünümü ile bir bütünlük sağlamaktadır. Dekorasyon olarak uyumludur. Bu uyumlu görüntüsü ile kullanıldığı işletmelerin her zaman yeni bir görünüme sahip olmasını sağlar. Ayrıca yoğun giriş çıkışların olduğu yerlerde kullanıldığından sessiz olarak çalışması da öne çıkan özelliklerinden biridir.

Kullanım açısından zahmetsiz ve kolay olması gibi özellikleri de bulunan fotoselli kapılar en çok nerelerde tercih ediliyor bir göz atalım.

Fotoselli Kapıların Tercih Edildiği Yerler

  • Oteller
  • İş merkezleri
  • Restoranlar
  • Marketler
  • Mağazalar
  • Bürolar
  • Bankalar
  • Üniversiteler
  • İdari merkezler

 

Otomatik kapı olarak da bilinen bu kapılar, farklı seçenekler de sunarak cazibesini artırmaktadır. Kartlı ve şifreli sistemler, farklı cam alternatifleri ve uzaktan kumanda gibi kolaylıklar ve farklı seçenekler sunmaktadır. Özellikle farklı cam alternatifleri ile hem güvenlik hem de dekoratif bir görüntü elde etmek açısından önemli bir seçenektir.

Kolay ve zahmetsiz kullanımı, farklı seçenekleri bulunması, ısı tasarrufu sağlaması ve mimari yapı ile bütünlük oluşturarak şık bir görünüm sağlaması gibi özellikleri ile öne çıkan fotoselli kapı göz doldurmaktadır ve birçok yerde tercih edilmektedir. Ayrıca gelişen teknoloji ile de maliyeti zamanla düşmektedir.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir