Haberler

Fotoselli Kapı Modelleri

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte birçok yerde karşımıza çıkan otomatik kapıların sektördeki adı ise fotoselli kapı modelleri dir.  Bu kapılar ile giriş çıkışlarda hayatımız kolaylaşmış, teknolojinin nimeti olarak karşımıza çıkmıştır.

Gün içerisinde birçok kapıdan girip çıkmaktayız. Gerek işyerlerimizde gerek evlere giriş çıkış esnasında bizi görür görmez açılıp kapanan fotoselli kapı modelleri ile fiziksel bir güç göstermeden rahatlıkla girip çıkabilmekteyiz. Günümüzdeki çalışma koşulları düşünüldüğünde insanların artık her zaman yoğun ve buna bağlı olarak da yorgun olduklarını görebiliyoruz. Bu yorgunluk bazen öyle bir hal alır ki ağır bir giriş kapısını açmakta zorlanacak hale gelebiliriz. Bu ve benzeri durumlarda sensörle çalışan bu tür kapılar bizi görür görmez açılarak bizi bir zahmetten kurtarır. Elbette ki bu kapıların özelliği sadece fiziksel güçten bizi kurtarması değildir. Giriş çıkışın yoğun olduğu yerlerde zaman yönünden tasarruf etmek için de kullanılır. Bunun yanında ısı tasarrufu için de çok tercih edilen bir kapı çeşididir. İçerideki ısıyı dışarıya, dışarıdaki ısıyı içeriye geçirmemesi konusunda büyük fayda sağlar. Bundan dolayı özellikle kalabalığın fazla olduğu yerlerde kapı çok fazla açılıp kapanacağından ve bu açılıp kapanma sırasında soğuma ya da sıcak hava geçişi olacağı için fotoselli kapı modelleri tercih edilmektedir.

Sıralanan özelliklerin yanı sıra binaların görüntülerine şıklık katmaları yönüyle de tercih edilen bir kapı çeşidi haline gelmiştir. Günümüzde şıklık da en az kullanım kolaylığı kadar önemli bir konu haline gelmiştir. Yeni yapılan binaların görünüşünü daha da güzel  bir hale getirmek için bu kapılar tercih edilebilir. Ayrıca sessiz bir şekilde çalışması da giriş çıkışın fazla olduğu yerlerde ön plana çıkan bir özelliğidir.

 

Fotoselli Kapı Modelleri nin Sunduğu Bazı Avantajlar

  • Uzaktan kumanda ile çalışabilen,
  • Kartlı olarak kullanılabilen,
  • Şifreli olarak ayarlanabilen,
  • Farklı cam çeşitleri ile şıklık katabilen gibi farklı seçenekleri ile kullanıcılara alternatifler sunmaktadır.

Gelişen teknoloji ile birlikte hayatımıza giren fotoselli kapı modelleri, farklı cam çeşitleri ve dekoratif görüntüsü ile şıklık katarken aynı zamanda zamandan ve fiziksel güçten tasarruf etmemizi sağlaması, ısı yalıtımı sağlaması ve sessiz çalışması gibi olumlu özellikler sunması sebebiyle tercih edilebilecek iyi bir üründür.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir