Haberler

Kepenk Fiyatları

Gerek güvenlik açısından, gerekse işletmelere estetik açıdan görsellik kazandıran kepenkler, işyerleri açısından olmazsa olmazların başında geliyor. Oldukça fazla sayıda modelin yer aldığı piyasa koşullarında kepenk fiyatları fonksiyonel özellikleri ve üretim aşamalarında kullanılan…

Gerek güvenlik açısından, gerekse işletmelere estetik açıdan görsellik kazandıran kepenkler, işyerleri açısından olmazsa olmazların başında geliyor. Oldukça fazla sayıda modelin yer aldığı piyasa koşullarında kepenk fiyatları fonksiyonel özellikleri ve üretim aşamalarında kullanılan malzemenin kalitesine göre değişkenlik gösteriyor. Dolayısıyla seçeceğiniz modelin markası ve genel özellikleri kepenk fiyatları üzerinde son derece belirleyici rol oynuyor. Tabii bir de otomasyon kepenk tercih edilirse maliyetin biraz daha yukarı çekileceği aşikârdır. Hâlihazırda eski tarz kepenklerin oldukça yaygın bir şekilde kullanıldığı ülkemizde de giderek otomatik kepenk tercih edilmeye başladı. Özellikle modern şehirlerin işyerlerinde kendisini gösteren bu tarz kepenk kullanımı bir bakıma işletmenin ciddiyeti ile doğru orantılı bir görünüm arz ediyor.

Otomatik Kepenk Ankara İlimizde Çok Daha Fazla Tercih Ediliyor

Sanılanın aksine son derece komplike bir sisteme sahip olan otomatik kepenk fiyatları ilimizde diğer illere nazaran çok daha fazla tercih ediliyor. Bu tercihte şehrin modern yapısının etkisi var mıdır? Bilinmez, fakat güvenlik açısından bu tarz yaklaşımlara ihtiyaç olduğu kesin. Çünkü kepenk üretiminde ana hedef her zaman estetikten önce güvenliktir. Sonuç itibariyle işyeri kapandıktan sonra devreye giren kepenkler işletmeye girişin engellenmesi için kullanılıyor. Dilerseniz kısaca günümüzde kepenk üretimi oluşuyor? Nasıl gerçekleştiriliyor kısaca bir göz atalım.

Kepenk Üretimi Profesyonellik Gerektirir

Tabii son derece modern kepenklerin sağlam ve her yönüyle güvenli olması en büyük beklentidir. Bu beklentiyi karşılamak üzere gerçekleştirilen kepenk fiyatları her aşamasında profesyonellik gerektiriyor. Çünkü hem hafif olması hem de dışarıdan müdahalelere karşı son derece dayanıklı üretilmesi gerekecektir.  Dolayısıyla kullanılan malzeme kadar, fonksiyonel yapısının baştan sona uluslararası standartlarda olması ve aranılan şartları barındırması kepengin kalitesini ortaya koyacak en önemli unsur olarak karşımıza çıkar. Bu çerçevede;

  • Panel
  • Tambur mili
  • Motor sarım kutusu
  • Manuel kullanım kodu
  • Oluk profil
  • Kumanda sistemi
  • Rulmanlar
  • Açma, kapama ve durdurma için gerekli buton bileşeni
  • Fotosel, flâşör ve diğer güvenlik sistemleri

Gibi birçok farklı sistemi bir arada barındıran otomatik kepenkler elektromekanik sistem olarak değerlendirirler. Çünkü özelliklerinin bir kısmı mekanik, bir kısmı da elektronik özellik gösterir ve her iki sistem uyum içerisinde bir arada bulunur. tabi eklenecek her ilave özelliğin maliyetin biraz daha yukarı taşınması anlamına geldiğini hemen belirtelim. Dolayısıyla işlevsel bakımdan üstün performanslı ve son derece uzun ömürlü bir sistem edinmeyi düşünüyorsanız, kepenk fiyatlarını bu değerlendirmeler ışığında hesaplamanız gerekecektir. Esenlikler dileriz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir