Haberler

Otomatik Kapı Sistemleri

Özellikle ticari işletmelerin müşteri kabulü dışında diğer kapıları fonksiyonel bakımdan birçok farklılıklar gösterirler. Dolayısıyla bu işletmelerde kullanışlı olması bakımından otomatik kapı sistemleri kullanılması söz konusudur. Oldukça basit gibi gözükse de işlevsellik bakımından…

Özellikle ticari işletmelerin müşteri kabulü dışında diğer kapıları fonksiyonel bakımdan birçok farklılıklar gösterirler. Dolayısıyla bu işletmelerde kullanışlı olması bakımından kapı sistemleri kullanılması söz konusudur. Oldukça basit gibi gözükse de işlevsellik bakımından oldukça detaylı özellikleri bulunan otomatik kapılar birçok farklı uygulamanın bir araya getirildiği çalışmalardır. Sözgelimi çelik konstrüksiyondan oluşan gövde aksamına birçok elektronik sistem eşlik eder. Dilerseniz istendiğinde uzaktan kumanda ile kontrol edilebilen bu nitelikli kapı sistemlerine biraz daha yakından göz atalım.

Otomatik Kapı Sistemi Depo veya Garaj Kapısı Olarak da Kullanılabiliyor

Talebe göre aşağı yukarı veya yatay şekilde açılabilen modeller tamamen kullanılacak alanın özelliklerine ve müşteri talebine göre şekilleniyor. Sözgelimi Alışveriş merkezleri, Fabrikalar, Depo, Garaj veya büyük bahçelerin girişleri içinde  kapı sistemleri düşünülebilir. Hâlihazırda söz konusu yerlerin tamamında otomatik kapılar fonksiyonlarını yaygın bir şekilde kullanılıyor. Aslında otomatik kapılar bir bakıma kullanılmak zorunda diyebiliriz. Örneğin büyük araçların giriş çıkış yapmasının söz konusu olduğu bir yerde insan gücüyle devasa kapıların hareket ettirilmesi çok zor olacaktır. Tabi bu kural otomatik kapı sistemleri için geçerli değildir. Çünkü bu kapılar aynı zamanda 5 kilogramlık bir güçle açılacak şekilde dizayn edilirler. Ancak yinede bu sistemlerde güçlü motorlar kullanıldığından fotoselli sistemler güvenliği sağlamak için her zaman çalışır vaziyette tutulur.

Otomatik Kapı Sistemleri  Hassas Bir Yapıda Tasarlanıyor

Oldukça ağır metal kapıların veya kepenklerin açılış fonksiyonlarını yerine getirebilmesi için elbette son derece güçlü bir motorlara ihtiyaç bulunur. Tabi bu güçlü motorların güvenlik sorunu oluşturmaması ve en verimli bir şekilde kullanılabilmesi için ilave pek çok tedbir otomatik kapılarda uygulanmak zorundadır. Seksiyonel kapı olarak da adlandırılan bu sistemler birçok farklı modele ayrılıyor. Söz gelimi; Kollu bariyer sistem, Yatay olarak kayar sistem (genellikle bahçe ve fabrika girişlerinde kullanılır), Fotoselli otomatik kapı sistemleri, Yükleme rampalı kapı sistemleri ve Yükleme körük sistemleri bu örneklerden sadece bir kaçını oluşturuyor. Lütfen otomatik kapı sistemleri veya otomatik kepenk ile ilgili olarak sormak istediklerinizi sayfamızda yer alan iletişim seçenekleri üzerinden bizimle paylaşınız. Oldukça uygun fiyatlarla otomatik kapı bizden alınır. Hoşçakalınız.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir