Haberler

Seksiyonel Kapı Modelleri

Hayatımızın birçok alanında bize kolaylık sağlayan seksiyonel kapı, yer kullanımı konusundaki işlevselliği ve değişik kullanım alanları ile karşımıza çıkmaktadır. Geniş alanlarda hızlı geçiş sağlamak için ısı ve toz yalıtımlı, özetleme ve aydınlatma amaçlı pencereleri bulunan otomatik kapı sistemleridir.

Kurma yaylar ile dengelendiğinden elle kolay açılıp kapatılabilen bu kapılar, insanlar için hem kolaylık sağlayan hem de temizlik açısından rahat edilebilecek bir üründür. Tavana doğru yatay bir şekilde açılan kapılar, kullanım alanı ve yer tasarrufu sağlar. Bu kapılar istenilen boyutlarda üretilebilmektedir. Renk seçeneği olarak da beyazın fazla tercih edildiği kapılarımızda diğer renklerde müşterilerimizin isteğine göre yapılabilmektedir. Ayrıca kapılar, yapınızın duvarına,  tavanına ve diğer özelliklerine göre özel olarak üretilmektedir.

Seksiyonel kapılarda güvenlik üst düzeydedir. Hırsızlık gibi kötü durumlara karşı dört tarafı koruyucu contalarla oluşturulduğu için koruyucu özellikleri vardır. Halat kopma ve yay kırılma gibi donanımlara sahip olan kapılar, maksimum kullanım güvenliği sağlamaktadır. Kulanımı çok basit ve dış görünüm olarak estetik olan bu kapılar kapatılırken parmak sıkışmasına karşı da önlemler alınarak hazırlanmıştır.

Konut tipi ve endüstriyel tip olarak iki türü bulunur. Endüsriyel tip türü daha fazla tercih edilmektedir. Konut tipi seksiyonel kapılara, otomatik garaj kapısı güzel bir örnektir. Uzaktan kumanda ile kontrol edilebilen bu kapılar, garajlarımızda güvenliği sağlamak ve kullanım alanı konusundaki tasarrufu konusunda günlük hayatımız için oldukça elverişlidir. Endüstriyel tip için ise fabrikalar, oto servisleri, oto yıkamalar, yangın istasyonları ve depolar için kolaylık sağlayan, elverişli kapılardır. Giriş çıkış, yükleme boşaltma işlemlerini daha hızlı, kolay ve güvenilir bir şekilde yapabilmek için fabrikalarda sıklıkla tercih edilir. Emek ve zaman açısından tasarruf sağlayan ve diğer kapılara göre daha fonksiyonel ve dayanıklı olmalarından dolayı çok fazla tercih edilir.

Özetleyecek olursak seksiyonel kapı; gerek kullanım alanında sağladığı tasarruf gerek güvenilir ve dayanıklı olması sebebiyle diğer kapılara oranla çok fazla tercih edilen bir kapı türüdür. Alışveriş depoları, fabrikalar, yangın istasyonları gibi giriş çıkışın ve yükleme boşaltmanın fazla olduğu endüstriyel alanlarda güvenlik, kolaylık, dayanıklılık ve kullanım alanlarında sağladığı tasarruf gibi birçok sebeple bu kapılar rahatlıkla tercih edilebilir.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir