Haberler

Seksiyonel Kapı Nedir?

İşletmenin fonksiyonlarına ve dokusuna uygun olarak geliştirilen ve özel sistem sınıfına giren seksiyonel kapı nedir, nerelerde kullanılır? Gibi soruların açıklığa kavuşturulacağı yazımızı konu ile ilgilenenlerin baştan sona okumalarında büyük yarar var. Öncelikle bu kapıların uygulama alanına göre boyutları ve özellikleri olacağı bilinmelidir.

İşletmenin fonksiyonlarına ve dokusuna uygun olarak geliştirilen ve özel sistem sınıfına giren seksiyonel kapı nedir, nerelerde kullanılır? Gibi soruların açıklığa kavuşturulacağı yazımızı konu ile ilgilenenlerin baştan sona okumalarında büyük yarar var. Öncelikle bu kapıların uygulama alanına göre boyutları ve özellikleri olacağı bilinmelidir. Dolayısıyla her işletmede farklı bir model uygulanabilir veya bu uygulama, aynı modelin farklı boyutlarda imal edilen başka bir versiyonu da olabilir. Dilerseniz öncelikle seksiyonel kapıların genel özelliklerinden bahsedelim daha sonra teknik detayları sizlerle paylaşalım. bu noktada öncelikli olarak bilinmesi gereken; tüm seksiyonel kapı modellerinde elektromekanik bir aksam söz konusu olduğudur. Sözgelimi bir motor eşliğinde yukarı ve aşağı doğru açılıp kapanacak şekilde bir mekanizma ve bu hareket dinamiğini yöneten bir elektronik sistem birlikte çalışır.

Seksiyonel Kapı İçerisine Personel İçin İlave Kapı Konulabiliyor

Tek parça veya sıralı biçimde ayrı ayrı çok sayıda kapının birlikte çalışacağı şekilde dizayn edilebildiği seksiyonel kapı modellerinde talep edilmesi durumunda istenilen miktarda personel kapısı ilave edilebiliyor.  Aksi taktirde bu kapılar kapandığında hiçbir şekilde giriş mümkün olmaz.  Yine uygulamanın yapıldığı alanın iç kısmının karanlık olmaması ve içeriden bakıldığında dışarıyı gören minik pencereler ilave edilerek kullanış kolaylığı sağlanan seksiyonel kapılar işlerlik açısından büyük avantajlar sağlar. Çünkü eski tip kapılarda bazen tek kanat, bazen de yanlara doğru açılan büyük ve son derece ağır kanatlar söz konusuydu.

Seksiyonel Kapı Modelleri Modern Görüntüsüyle Fark Yaratıyor

Şimdi dilerseniz Seksiyonel kapı modellerinde nasıl bir teknik metot izleniyor ve çalışma prensibi hakkında sizleri aydınlatalım.  Bu kapılarda;

  • Motor aksamı
  • Uzaktan kumandalı sistemler
  • Seksiyonlarda sıcak daldırma, galvanizli çelik alaşım
  • Seksiyonlar arasında izolasyonu sağlayan fitil sistemi
  • Kapı altı toz ve rüzgar önleyici çift taraflı taban contası
  • Manuel kontrol paneli
  • Mekanizmanın hareket etmesini sağlayan halatlar
  • Pnömatik güvenlik sistemi
  • Flâşör
  • Fotosel

Gibi birçok teknik özellik ve güvenlik aşamalarının uygulandığı bu özel tasarımlar işletmeye marka değeri kazandırır. Lütfen son derece makul fiyatlar ve kredi kartı gibi çeşitli ödeme kolaylıklarının sağlandığı Seksiyonel kapı uygulamalarımız hakkında detaylı bilgi almak üzere telefonlarımızı aramaktan çekinmeyiniz. Sizleri cevaplamaktan onur duyarız. Hoşçakalınız.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir