Haberler

seksiyonel kapı

Seksiyonel Kapı

Endüstriyel gelişimin en önemli göstergelerinden birisi kurumsal nitelik kazanmış firma ve şirketlerin çokluğudur. Bu çerçevede işlevsel özellikleriyle Seksiyonel kapı ticari tesislerin vazgeçilmezidir diyebiliriz. Bir diğer adı hangar kapısı olan tarz bakımından büyüklük gerektiren…

Endüstriyel gelişimin en önemli göstergelerinden birisi kurumsal nitelik kazanmış firma ve şirketlerin çokluğudur. Bu çerçevede işlevsel özellikleriyle Ticari tesislerin vazgeçilmezidir diyebiliriz. Bir diğer adı hangar kapısı olan Seksiyonel kapı tarz bakımından büyüklük gerektiren tesislerin yapıya ait giriş bölümlerinde, tavan, duvar ve diğer alanlara uygun bir sistematikte dizayn edilirler. Yukarı ve aşağı doğru hareket eden otomatik bir sisteme bağlı bu kapı büyük ebatları gereği son derece güvenlikli bir tasarım olmak zorundadır. Büyük çaplı Fabrika, Depo Süpermarket, Eczane depoları, Alışveriş merkezleri, Otoparklar ve benzeri yapılar için ideal bir kullanım sağladıklarını anti parantez belirtelim. Dolayısıyla bu tür bir kapıyı endüstriyel amaçlı işletmeler ve benzer tesislerin çok daha fazla tercih ettiğini söyleyebiliriz. Elbette belli bir otomasyona sahip böyle bir kapı modelinin birçok farklı özelliği bir arada barındırmak zorunda olduğu aşikârdır. Sözgelimi önce güvenlik ve daha sonra kullanım kolaylığı olmazsa olmazların başında geliyor.

Seksiyonel Kapı Fiyatları Kullanım Alanına Göre Değişiklik Gösteriyor

Boyutları dikkate alındığında devasa büyüklüklere sahip Seksiyonel kapılar ilave fonksiyonları ile bir bütün halinde değerlendirilmek durumundadır. Uluslararası standartlara göre şekillenen bir yapı arz eden seksiyonel kapının fiyatları genellikle bu kriterler ölçüsünde değişiklikler gösterir. Dolayısıyla işletmenin büyüklüğü ve ihtiyaç duyulan kapı modeli seçimi yapıldıktan sonra fiyat tam olarak ortaya çıkacaktır. Kullanım esnasında gayet emniyetli ve açık görüş sağlayan seksiyonel kapı kendine has çok sayıda özellikte üretiliyor.

Seksiyonel Kapı Özellikleri Saymakla Bitmiyor

Ağırlığı ve ebatları göz önünde bulundurulduğunda, yatay bir şekilde tavana doğru hareket eden, güvendiği kadar olumsuz iklim koşullarının dikkate alınması gereken seksiyonel kapının özellikleri tek tek sıralandığında deyim yerindeyse saymakla bitmeyen bir bütünlük karşımıza çıkıyor. Sözgelimi üretim ve uygulama aşamasında;

  • Sıcak daldırma olarak tabir edilen galvanizli çelikten üretilir
  • Poliüretan tabanlı izolasyona sahip özel kaburga formunda sandviç panelleri bulunur
  • Seksiyonlar arası (bölümler arası) kapı üst, alt ve yan bölümlerinde PVC fitiller kullanarak esnekliğin yanı sıra, yağmur, kar suyu, rüzgâr ve benzeri etkilere karşı sızdırmazlık özelliği kazandırılır.
  • İçeriden veya dışarıdan kaynaklanabilecek darbelereve şiddetli rüzgâra karşı azami şekilde güçlendirilen seksiyonel kapı çelik levhalarla takviye edilir.
  • Otomatik sistem haricinde manuel açılabilmesi özelliği bulunur
  • Güvenlik bakımından açılırken veya kapanırken herhangi bir cisme temas etmesi durumunda öncelikle kapının hareketini durmasını sağlayan olarak Pnomatiksisteme sahiptir.
  • Yine güvenlik tedbirleri kapsamında emniyet fotoseli olarak nitelendirilen ilave önlemleri yapısında barındırabilir
  • Son derece uzun ömürlü ve yağlama gerektirmeyen güçlü çekme motorlar kullanılır.
  • Elektromekanik sistemlerin sonradan ilave edilebilmesine olanak sağlayan tasarımlardır
  • Ses, toz ve ısı yalıtımı sağlar

Görüldüğü üzere oldukça komplike bir yapının söz konusu olduğu seksiyonel kapı üretiminden montajına profesyonellik gerektiren bir uygulamadır.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir